V četrtek, 5. 10., so se učenci in učitelji PPVI1 in PPVI2 odpeljali s šolskim kombijem proti gradu Bogenšperk. Najprej so se sprehodili po poti od drevoreda do paviljona. Nekateri učenci so nosili košarice, da bi med potjo nabrali različne gozdne sadeže. Nabrali so jesenske listke različnih barv in divji kostanj. Med potjo so se ustavili in se poigrali. Igra metanje rjavih listkov v zrak je bilo zabavno. Opazovali in objemali so drevesa ter tipali različne površine debla, maha, listov. Nadaljevali so sprehod po kolovozni poti do gradu, kjer so pomalicali in bili nagrajeni s smokijem. Na dvorišču gradu so poslušali odmev lastnih glasov in dočakali zvonjenje v zvoniku. Dočakali so tudi sonce, ki jih je ogrel. Utrujeni, a zadovoljni so se odpravili v šolo.

Zapisala: Renata Dimnik