Pohod na Bogenšperk

Na Podružnici s prilagojenim programom so se planinci odločili, da izkoristijo lepo jesen in se v mesecu septembru še drugič podajo na pohod. Tokrat na že znano lokacijo, a zato nič manj zanimivo, pohod na Bogenšperk. Zbor je bil pred Osnovno šolo Litija, od koder so se peš odpravili v smeri Šmartnega pri Litiji. Megla jim je sprva zastirala pogled na modro nebo, a kaj kmalu se je prikazalo sonce in pogrelo dan. Vzpon do Bogenšperka ni bil  prenaporen. Ob razgledu na prelep grad na vrhu je vseeno prijala dobra malica in klepet. Ogledali so si zunanjost gradu in lepo urejen park, ter se razgibali ob točkah trim steze. Ob povratku v Litijo so opazovali gozd. Ta že kaže začetek jeseni. Vonjali so gobe, opazovali rastje, nekateri od njih pa so celo zapeli. Druženje so zaključili v dobrem vzdušju in pričakovanju kam se podajo naslednjič.

Polona Baš Jere

Aktivnosti ob tednu otroka

ROKOVNIK AKTIVNOSTI V TEDNU OTROKA v Osnovni šoli Litija, Podružnici s prilagojenim programom

(2. 10. 2023 – 8. 10. 2023)

Tema: ZAKAJ IN ZATOJI RADOVEDNOSTI

KDAJ KAJ KDO NOSILEC

PONEDELJEK,

2. 10. 2023

V iskanju odgovorov na radovedna vprašanja. vsi učenci PPP razredniki_čarke, učitelji_ce
IGRALNE URICE– skupaj smo radovedni. vsi učenci PPP razredniki_čarke, učitelji_ce

TOREK,

3. 10. 2023

ŠPORTNI DAN, pohod na Bogenšperk. vsi učenci PPP V. Guček, razredniki_čarke, učitelji_ce

SREDA,

4. 10. 2023

1.sestanek ŠOLSKE SKUPNOSTI UČENCEV,

5. ura, v H.

predstavniki razredov Š. Komatar, N. Zupan Cvetežar
1.srečanje SKUPINE ZA STARŠE, ob 18.00, v učnem stanovanju. starši M. Bučar, N. Zupan Cvetežar

ČETRTEK,

5. 10. 2023

NARAVOSLOVNI DAN, sodelovanje z Društvom Lojtra in ogled čistilne naprave. vsi učenci PPP Ajda felkl, razredniki_čarke, učitelji_ce

PETEK,

6. 10. 2023

V iskanju odgovorov na radovedna vprašanja. vsi učenci PPP

razredniki_čarke, učitelji_ce

1.srečanje NAJ skupine,

7. ura, v učnem stanovanju.

učenci 7.,8., 9. R

N. Zupan Cvetežar,

A. Felkl

AKTIVNOSTI, KI BODO POTEKALE CEL TEDEN:

• IGRALNE, ZABAVNE URICE: za vse učence, v razredu, telovadnici, igrišču- razredniki.
  • Dejavnosti (RU) na temo Tedna otroka – Zakaji in zatoji radovednosti.

Pripravila:                                                                                               Ravnatelj:

Nataša  Zupan Cvetežar, univ.dipl.soc.del.                                                       Peter Strle, prof.