V športni dvorani Litija se je v petek, 5. 4. 2024, odvijalo državno tekmovanje v namiznem tenisu za učenke in učence osnovnih šol z nižjim izobrazbenim standardom. Že štiriindvajsetič ga je organizirala Osnovna šola Litija, Podružnica s prilagojenim programom.

Športni dogodek se je začel s kratkim kulturnim programom, kjer je zaplesala šolska plesna skupina pod mentorstvom Tjaše Dražumerič. Nato je vse prisotne pozdravil ravnatelj Osnovne šole Litija, gospod Peter Strle.

Športno dvorano je napolnilo kar 48 mladih tekmovalcev iz vse Slovenije, ki so pred navijači učencev in učiteljev osnovne šole Litija pokazali veščine v igranju namiznega tenisa.

Tekmovanje je potekalo po dvojnem izločilnem sistemu. Predstavnik Zavoda RS za šport Planica je vsem nastopajočim izročil praktična darila, vsi udeleženci so dobili priznanja za udeležbo na tekmovanju, najboljši trije fantje in tri dekleta pa še medalje.

Tina Predalič