Učenke in učenci Podružnice s prilagojenim programom OŠ Litija so se v ponedeljek, 5. februarja, skupaj z učitelji ter spremljevalci, odpravili na zimski športni dan. Ob osmi uri jih je avtobus odpeljal na Roglo. Ob prihodu so najprej pomalicali in se preoblekli v topla, nepremočljiva oblačila, si nadeli rokavice in kape. Zimske igre na snegu so se lahko pričele. Sankališče je omogočalo izbiro strmine in dolžine proge, tako so lahko varno sankali tako najmlajši, kot »ta veliki«. Vsi so tudi spoznali krplje, njihov namen in se preizkusili v hoji in teku, a žal globokega snega ni bilo. Najmlajši so po malici in krajšem počitku odpravili na igrala, ostali spet na sankališče, kjer zabave in smeha ni zmanjkalo do odhoda. Tudi vreme njim je bilo tokrat zelo naklonjeno, sprva nekoliko oblačno in vetrovno, a kmalu je posijalo sonce za pravo zimsko pravljico. Vsi pa že komaj čakajo ponovitve v prihodnjem šolskem letu. Ob 16h jih je avtobus utrujene pripeljal nazaj do šole.

Viljem Guček