Dobrodošli v naš svet

Smo učenci PPVI3. Obiskujemo 6. stopnjo Posebnega programa vzgoje in izobraževanja, priprave na življenje in delo.

Naši dopoldnevi so polni ustvarjalnih aktivnosti, smeha in osvajanja novih znanj in spretnosti..

Da nam ni dolgčas, poskrbita Sandra in Polona, ki imata za nas pripravljene vedno nove in zanimive aktivnosti.

Vključeni smo v Etwinning projekt »Ustvarjaj in deli«, kjer skupaj s prijatelji iz Turčije, Grčije in Portugalske spoznavamo drug drugega, predstavljamo svoje izdelke, šolo in državo ter izpolnjujemo in osvajamo mesečne izzive.

Sodelujemo v pripravi šolskih prireditev in pridno lepšamo šolske hodnike s svojimi izdelki.

V času pred Božično-novoletnimi prazniki smo izdelovali unikatne voščilnice ter novoletna darilca, ki so bila na voljo obiskovalcem decembrskih sobotnih sejemskih dopoldnevov v starem mestnem jedru.

Pripravili smo izdelke za razstavo v turističnem centru ob prazniku norčavih maškar.

Vsak teden si skuhamo kosilo in preizkušamo nove recepte ter spoznavamo različne načine priprave jedi. Na naši strani se vedno najde kaj zanimivega, zato ne pozabite še kdaj pokukati v naš kotiček.

»Dobrodošli torej v naš svet 😊

26. mednarodni likovni Ex tempore OŠ Jurija Vege  Moravče

26. mednarodni likovni Ex tempore OŠ Jurija Vege Moravče

4. maja 2022, je Osnovna šola Jurija Vege Moravče, v centru Moravč, v parku ob cerkvi, organizirala že 26. mednarodni likovni Ex tempore, katerega sta se skupaj z učenkami Osnovne šole Litija, udeležila tudi učenca Podružnice s prilagojenim programom in sicer Gašper Borišek in Rok Žibert. Učenca je spremljala mentorica Barbara Klanšek.

Letošnja tema » Drevo, drevesa, gozd« na katero so ustvarjali je bila zelo široka in je nudila pester izbor motivov. S svojo nadarjenostjo in izvirnostjo sta učenca zelo presenetila in nastali so čudoviti izdelki.

Otvoritev razstave nastalih likovnih del bo v torek, 24.5.2022 na gradu Tuštanj, kjer bodo učenci in mentorji prejeli priznanja.

Barbara Klanšek