Regijsko tekmovanje Mladi tehniki

V petek 15. aprila je na Pedagoški fakulteti v Ljubljani potekalo regijsko tekmovanje Mladih Tehnikov. Tekmovanje sta organizirali Zveza za tehnično kulturo Slovenije in Zavod Janeza Levca, enota Jarše.

Tekovanje poteka v v obdelavi lesa, kovin, papirja in tekstila, sestavljanju Lego kompletov, risanju tehnične risbe v programu Cicicad in v ustvarjanju za učence PPVI 1. do 3. stopnje in 4. do 6. stopnje. Osnovno šolo so zastopali učenci Gašper Borišek, Blaž Jerič, Rok Žibert in Žiga Repovž, ter mentor Matjaž Bizilj, ki je pripravil tudi nalogo za obdelavo papirja. Dosegli so lepe rezultate, saj so osvojili Gašper Borišek – Les – 1. mesto, Blaž Jerič – papir – 2. mesto, Rok Žibert – kovina- 3. mesto, Žiga Repovž – PPVI4-6 – 4. mesto. Tako sta se Gašper in Blaž uvrstila na državno tekmovanje Mladi tehniki, ki bo potekalo ravno tako na Pedagoški fakulteti v Ljubljani v mesecu maju.

Likovna kolonija »NITKE«

V četrtek, 14.4.2022, je OŠ Litija skupaj s Podružnico s prilagojenim programom in v sodelovanju s Predilnico Litija prvič izvedla enodnevno »otvoritveno« likovno kolonijo z naslovom Nitke. Organizacijo le te in vodenje so prevzeli učitelji OŠ Litija, Marija Bregar Hostnik, Matjaž Bizilj in Barbara Klanšek.

Namen kolonije je bila povezava šole s krajem in ustvarjanje z naravnimi materiali tekstilne industrije Litija.

Enodnevne likovne kolonije se je udeležilo 28 učencev iz 13 šol sosednjih občin.

Sodelujoči učenci ob pomoči svojih mentorjev, so izdelali dekorativne izdelke iz naravnega materiala, niti, na temo Pletemo, pletemo niti.

Likovna kolonija je bila namenjena vsem učencem in učenkam, ki imajo željo po likovno-ustvarjalnem izražanju. Omogočila je možnost sproščenega osebnega izražanja in ustvarjanja na likovni način z uporabo različnih naravnih materialov. Vsi sodelujoči v likovni koloniji so v jedilnici OŠ Litija pripravili čudovito razstavo ustvarjenih izdelkov. Razstavo si boste ob koncu šolskega leta lahko ogledali tudi v prostorih Predilnice Litija.

Barbara Klanšek

Slika 1 of 57

Šolska nogometna ekipa na Področnem tekmovanju v malem nogometu za učence OŠ NIS

V petek, 22. 4. 2022, so se učenci šolske ekipe malega nogometa OŠ Litija, Podružnice s prilagojenim programom udeležili Področnega tekmovanja v malem nogometu v Zagorju ob Savi. Na turnirju sta sodelovali še ekipi iz Domžal in Grosuplja. V zanimivih in borbenih obračunih je učencem uspelo osvojiti prvo mesto, kar jim omogoča nastop na polfinalnem turnirju v Ljubljani v sredini maja. Učenci in mentorji, učence sta spremljala Viljem Guček in Matjaž Bizilj, so se zmage zelo razveselili in se obvezali, da z intenzivnimi treningi do nastopa v Ljubljani še izboljšajo igro. V ekipi so nastopili učenci od 5. do 9. razreda: Saša Ignjatić, Kristjan Kovše, Gašper Borišek, Jan Brezovar, Demir Šabotić, Rok Žibert, Blaž Jerić, Emanuel Nuhanović, Jure Blaznik in Jošt Čož. Član ekipe Tian Resnik se nastopa žal ni mogel udeležiti. Vsi že nestrpno pričakujejo nastop na polfinalnem turnirju, zavzeto trenirajo in obljubljajo, da se bodo tudi v Ljubljani kar se da potrudili.

Mentor: Viljem Guček