PLANINSKI KROŽEK NA OSNOVNI ŠOLI LITIJA, PODRUŽNICI S PRILAGOJENIM PROGRAMOM

Gibanje na zraku in druženje s prijatelji sta vedno dobrodošla, zato smo se na Osnovni šoli Litija, Podružnici s prilagojenim programom tudi letos odločili izvajati rekreacijo v obliki interesne dejavnosti planinskega krožka. Zaradi preventivnih ukrepov v okviru epidemioloških razmer, bomo v tem šolskem letu organizirali le pohode v okolici Litije. Tako ne bo potrebe po uporabi javnega prevoza, naša točka odhoda in prihoda pa bo kar pred Osnovno šolo Litija.
Že lani smo osvojili kar lepo število vrhov, ki se nahajajo v naši bližini in ker so nam septembrski dnevi namenili obilo sončnih in toplih dni, smo se odločili to izkoristiti in osvojili še enega. V torek, 28. septembra, po pouku, smo se odpravili na naš prvi planinski izlet na Sveti večer. Preverili smo stanje naše telesne pripravljenosti po poletnih počitnicah in bili pozitivno presenečeni, saj nismo imeli večjih težav, čeprav je končni vzpon na vrh zelo strm. Tam smo se okrepčali z malico in se vpisali v planinsko knjigo. Seveda brez spominskega fotografiranja ni šlo. Ob povratku smo bili vsi precej utrujeni, a trdno odločeni, da kmalu osvojimo nov vrh.

Polona Baš Jere