Delo učencev od doma

Spoštovani učenci in starši,

Glede na navodila pristojnih in po pričakovanjih pouka v šolskih prostorih po Sloveniji ne bo vsaj dva tedna, zato ga na OŠ Litija ta teden selimo v spletno okolje – v spletne učilnice, ki jih najdete na spletni strani šole.

Pričakujemo, da boste učenci ostali aktivni, zato časa, ki ste ga prisiljeni preživljati doma, ne vzemite kot počitnice. Potrudili se bomo, da vam na način, ki je v danih razmerah možen, omogočimo, da pri učenju napredujete, kar tudi sicer omogoča šola.

Učitelji, ki vas poučujejo bodo v tem tednu pripravili splošna navodila o tem, kako bo potekal pouk na daljavo pri posameznem predmetu oziroma v posameznem razredu. Sledile bodo konkretne naloge, ki ste jim dolžni slediti glede na urnike. Gradiva imajo učitelji pripravljena in jih bodo objavili takoj, ko bo tehnično izvedljivo, vi pa svoje obveznosti opravite čim prej, ko je mogoče.

Starši, prosimo vas , da svoje otroke spodbujate pri učenju, raziskovanju… in spremljate njihovo delo ter jim pomagate, ko lahko. Na ta način boste poskrbeli, da se ohranijo njihove učne navade.

Če boste v tem času več skupaj, se pogovarjajte, berite, spremljajte poučne oddaje na televiziji… Naj bodo del vaših pogovorov tudi prijetne teme.

Prosimo, da pri gibanju zunaj upoštevate, da se ne družite z drugimi ljudmi. V vseh ozirih se dosledno držite navodil vlade RS, NIJZ-ja in MIZŠ-ja, ki veljajo v izrednih razmerah, in tako poskrbite za svoje zdravje in za zdravje ljudi, s katerimi ste v stiku.

Spletne učilnice: učenci od 1. do 5. razreda naj jih praviloma ne uporabljajo med 9:00 in 12:00 uro. V tem času naj ti učenci, če je le mogoče, uporabljajo druga orodja ali spremljajo prvi program Televizije Slovenija, ki v tem času predvaja program z izobraževalnimi vsebinami, ki so primerne za to starostno skupino.

Lep pozdrav in ostanite zdravi!                                                                                 Vodstvo šole