Društvo Sožitje Litija in Šmartno v sodelovanju s Podružnico s prilagojenim programom, v letošnjem šolskem letu, izvaja projekt Joga za face. Projekt  je podprt s strani programa Evropske solidarnostne enote ter agencije MOVIT. Vanj so vključeni mladostniki z zmerno motnjo v duševnem razvoju. Namen projekta je povečati skrb za lastno zdravje, povečati gibalno aktivnost  s primerno vadbo, predvsem pa odpiranje novih možnosti in vključevanje mladostnikov z motnjami v duševnem razvoju v širšo družbo. V ta namen je organizirana vadba joge enkrat tedensko. Joga je primerna vadba za vsakogar. Številne raziskave navajajo, da redna vadbe joge pozitivno vpliva  tako na telesno kot čustveno in mentalno  področje posameznika. Udeleženci so načrtovali tudi dogodke s katerimi bodo obogatili družbene dejavnosti v kraju. Sodelovali so že na Festivalu medgeneracijskega sodelovanja ter novoletnih delavnicah Osnovne šole Litija. V prihajajočih mesecih bodo jogo predstavili na dogodkih kot so Vikend seminar Društva Sožitje ter dogodek Joga v parku. Sodelovali bodo pri urah joge za otroke, na Podružnici s prilagojenim programom. Dogodke in aktivnosti projekta Joga za face, lahko spremljate na spletni strani Društva Sožitje Litija in Šmartno ter na njihovem facebook profilu.

Alenka Vidgaj