Na Osnovni šoli Litija že od oktobra deluje prostovoljec Felix Heinzel iz Nemčije. Star je 19 let in poleg nemščine, tekoče govori tudi angleško, špansko in kitajsko (po mamini strani ima kitajsko poreklo). V mesecu decembru so se učenci v oddelku posebnega programa vzgoje in izobraževanja 4 odločili, da jim Felix predstavi kitajske jedi. Tako so učenci s pomočjo prostovoljca in učiteljev pripravili pekočo omako z govedino in arašidi ter zelenjavno omako z zeljem in korenjem. Seveda zraven nista smela manjkati riž in riževi rezanci. Pripravili so tudi tradicionalno kitajsko sladico – kroglice iz riževe moke, napolnjene s sezamovo pasto, sladkorjem in svinjsko mastjo. Verjemite, zares je dišalo po šoli.

Katarina Kos